2011,3.D jaro

10.Kolo

The Penguins 6:5B 1-2 S.N.F. A

Zápas pravdy je tu. Výhra jednoho z mužstev pošle druhé do čtvrté ligy. Účast našich hráčů je opět tristní a chybí i M.Boubín ml. který má zraněný kotník z minulého kola. Naše mužstvo nastupuje bez možnosti střídání a v podnebí které panuje nad Zárubovou to opět bude velice těžký zápas. Od začátku zápasu jsme ale lepším mužstvem kdy si vytváříme více šancí a tlačíme se více do koncovky. Brankář S.N.F. drží svůj tým nad vodou. V cca 13min. stoper S.N.F. zahrává malou domu a brankář hostí chytá míč do ruky. Je nařízen nepřímý volný kop z hranice pokutového území kterého se ujímá B.Pixa a P.Savko který přesně trefuje mezeru v brance a vedeme 1-0! V první půli je hlavně cítit opora B.Pixa který hraje skvělé utkání. Fotbal se hraje "nahoru a dolu" a šance střídá šanci na obou stranách. Bohužel brankář M.Dvonč si nevybral svůj den a při dlouhém balónu který kontroluje do zámezí mu útočník S.N.F "vypichuje" míč a dává ho před odkrytou branku kde pohodlně skóruje útočník S.N.F. Půle 1-1. Nutně říci že náš tým maká na 100% a je vidět že moc chceme vyhrát. Ve druhé půli dorazil i M.Jakeš a bude alespoň jeden hráč na střídání. S.N.F nás tlačí na vlastní půli a tentokrát nás drží M.Dvonč nad vodou. Po jedné z akci se krásně uvolnil P.Savko a trefuje tyč. To sámé se opakuje i o 5.min později v podání B.Pixy ale není nám souzeno strhnout zápas na naší stranu. V cca 51.min se do 1000% šance dostává Dufínu ale v tom nejhorším okamžiku uklouzne a neproměnuje svou šance. Záhy z protiútoku S.N.F. přejde naši obranu a dává branku 2-1. Naše mužstvo se snaží zatlačit v závěrečných minutách S.N.F. na jejich půli ale projevuje se značná únava z malého počtu hráčů na střídání a konečný tlak se ani nekonná. Prohráváme 1-2 a čtvrtá liga nám otevřela své dveře. Nutná konstalace je i to že si to v této sezóně zasloužíme sestup jelikož ani na jeden zápas jsme se "pořádně" nesešli. V příštím kole budeme už jenom dohrávat mizernou sezónu s Kapr Týmem kterému o nic už nejde a je zachráněn. Velké díky hráčům - Dufíno,Čert,Pája a ostatním.

9.Kolo

KTS 5-2 The Penguins 6:5B

S týmem KTS nastupujeme opět ve slepené sestavě a v boji o udržení třetí ligy proti kvalitnímu týmu to není dobrý začátek. V úvodu držíme s KTS krok bohužel pouze do 9.min kdy KTS poprvé skórují a ujímají se vedení 1:0. Na naší straně je mnoho chyb a nedokážeme si přesně nahrát. Po jedné z akcí se do zakončení dostal Kráťa ale branku minul. A když v 19.min opět chybujeme v obraně tak se KTS  ujímá vedení 2:0 a myšlenka na nějaký bodový zisk se nám vzdaluje. Ve 22.min se do šance dostává D.Dušek ale je faulován na hranici pokutového území a tak rozehráváme přímý kop kterého se ujímá P.Savko a nechytatelnou střelou snižuje na 2:1. Snažíme se KTS  tlačit na vlastní polovinu což se i daří ale bohužel v 27.min se nám lepí na kopačky i smůla v podobě vlastního gólu který si dává nešťastně D.Dušek. A když se těsně před poločasem zraní i M.Boubín ml. je situace velice zlá. Poločas 3-1. Do druhé půle nastupujeme s tím že se pokusíme dát kontaktní gól a pokusit se urvat ze zápasu alespoň bod. KTS od začátku druhé půle "zabetonovalo" obranu a pro nás je velice težký alespoň se pokusit o střelu. Na nás v druhé polovině druhé půle doléhá únava z malého počtu střídajících hráčů a KTS nás začíná přehrávat. Po hezké akci kdy jsme poprvé překonali obranu KTS tak M.Jakeš z blízka míjí branku. O 2min. později se daří M.Boubína ml. z blízka překonat brankáře KTS a opět se dotahujeme na rozdíl jediné branky. 41.min 3-2. Opět "alespoň" bodík leží na dosah ale jako by té smůly nebylo dost a opět si dáváme nešťastného vlastňáka a KTS odskakují na rozdíl dvou branek. Je viděť že naše mužstvu už nemá sílu bojovat a zápas se pouze dohrává. KTS ještě stačí dát jednu branku a uzavírají skóre na konečných 5-2. Bohužel pro náš tým nás KTS poslalo jednou nohou do čtvrté ligy. Skutečnost že naše mužstvo se už skoro nemůže ani sejít na zápas je opravdu na zamyšlení. Klukům- Plíchymu a Kráťovi velké díky.

8.Kolo

Bohemia Roztyly 3-3 The Penguins 6:5B

"Zápas sezóny" je tu. Všichni si moc dobře vzpomínáme na velice vyhrocenný utkání na Tempu s Roztyly kdy jsme v samotném závěru nakonec vítězství ztratili. I situace před tímto zápasem je velice podobná. Roztyly jsou pod náma v tabulce a při výhře by se nám velice přiblížily a dělaly problémy se záchranou. Na zápas jak jsme zjistili nedorazil Roztylský "zaprcatělý chytrolýn" který vždy žáda konfrontaci a hledá veškeré záminky jak utkání přerušit. Ale k zápasu. Na Roztyly jsme vlítli až nevídaně rychle a hnedka je tlačili před jejich pokutové území. Ve třetí minutě se sám před brankářem zjevil M.Boubín ml. ale z blízka už nedokázal brankáře Roztyl přehodit. O chvilku později se ale už míč třepetal v Rozytlské síti kdy navrátilec B.Pixa pohodlně proměňuje svou šanci a vedeme 1-0. Vše vypadá dobře ale bohužel Roztyly ze své první "šance nešance" vyrovnávají střelou z 15m! A bohužel to nebylo vše. Stále čekáme na příchod M.Ševčíka aby jsme mohli střídat alespoň jednoho hráče. Teď působíme opařeným dojmem my a bohužel inkasujeme i druhou branku kdy si M.Dvonč nepokryl svou bližší tyč a útočník Roztyl převrací skóre na svou stranu. Bohužel zápas se začíná dost hrotit a do jednoho  kroužku se zapojuje B.Pixa který údajně nakopnul obrance Roztyl který leží na zemi a brečí,brečí a brečí. Strhla se menší mela kdy se Roztyly dožadují výroku rozhodčího který ale nic neviděl ( co by měl vidět když se nic nestalo?! ) Roztyly prostě v každém svém utkání předvádějí perfektní divadelní představení v zastoupení jejich hráčů z domova důchodců. Zpátky k utkání. Do druhé půle nastupujeme hlavně s tím aby jsme vyrovnali. Do druhé půle už zasahuje i M.Ševčík který hnedka po 3 minutách po výborné nahrávce M.Dvonče chladně zakončuje pod padajícím brankářem a vyrovnává na 2-2! Bohužel se nedokážeme vyvarovat zbytčných chyb a hned o 4.min později se k míči dostává stoper Roztyl a opět přesně trefuje a odskakuje na rozdíl jedné branky. Roztyly jako smyslu zbavené betonují a dost faulují. Naštěstí v 42.min se před brankou nejrychleji orientuje M.Boubín ml. a trefuje odražený míč a vyrovnává na 3-3! Oba týmy chtějí vyhrát a dost otevírájí obrany a v 52.min proniká P.Savko a jeho dělová levá jenom těsně míjí branku Roztyl. Do konce chybí 3.min a v zápase nás podrží i M.Dvonč který kryje opět nebezpečnou střelu stopera Roztyl. A tak z rozporuplného utkání odcházíme s dělbou bodů. Je třeba říci že jak Penguins ale tak i Roztyly mohli klidně vyhrát i prohrát. A tak díky všem za výkony a hlavně pomoct M.Ševčíka který ukazuje že své zkušenosti může nejen předávat ale i realizovat!!! :))

7.Kolo

The Penguins 6:5B 2-1 MTPCH

Opět známý tým z podzimní sezóny kdy jsme prohráli 0-2 po těžče betonujícím průběhu MTPCH. Momentální situace nás vede až do menší rizika v rozestavění hráčů. Na zápas se dostavuje i "coach" M.Boubín st. které vede tým. Od začátku utkání bylo jasné že opět velice bránící tým MTPCH nebude chtít jako první obdržet branku. MTPCH ve složení hlavně Slovenské národnosti je velice hádavý a zákeřný tým. Po jedné z hezkých šancí se dostává k zakončení M.Boubín ml. a vedeme 1-0 4min. Je to až nezvyklé že našemu týmu se začíná konečně dařit. Cca v 24min. přišel první vyhrocený okamžit kdy bez míče skopnul hráč MTPCH M.Boubína který se po něm lehce ohnal. Hned za 2.min se situace opakovala na R.Boubína který obdržel loktem do obličeje. Půle tedy 1-0. Do druhé půle jsme nastupovali výsledek ještě pojistit a né jenom bránit. Zápas byl na hranici povolené tvrdosti. A když ve 34.min po hezké kombinaci Jakeše zakončuje "Ježák" vedeme 2-0! Zbývá ale ještě dlouhých 26.min do konce a MTPCH poprvé v zápasu vytahuje obranu. Tak se nám otevírají vrátka kdy Sáva,Dušek a ani Boubín ml. neprostřelují skvěle chytajícího brankáře MTPCH. A tak zákonitě přichází komplikace v podání inkasované branky a tak snížení na 1-2!!! 40.min. Začínáme poměrně dost kazit přihrávky a je znát malé množství lidí na střídání. Výsledek ale držíme a i když se nás MTPCH snaží zatlačit tak se jim to spíše nedaří a dost chybují. V posledních 2.min se zápas dramatizuje protože MTPCH nesmyslně faulují. Naštěstí rozhodčí píská do píšťalky "naposled" a bereme pro nás tak cenné 2 bodíky. Díky všem za výkon a udržení se v boji o 3.ligu. Hlavně výborným výkonem se zaskvěl "Ježák"...

6.Kolo

The Penguins 6:5B 6-0 Noční Dravci

Nově postupující tým ze 4.ligy který před tímto kolem měl 5bodů a tak náskok před naším mužstvem poměrně uspokojivý. Bohužel náš tým zaujímá poslední pozici v tabulce a pro záchranu by jsme museli již bodovat v každém utkání a čekat na výsledky soupeřů. Tým Dravců byl od začátku utkání spíše zakřiknutým týmem kterému se nedařili žádné přihrávky. Tak náš tým konečně tlačí soupeře na vlastní polovinu a přímo ho drtí. V 11.min svou šanci proměňuje D.Dušek a vedeme poprvé v sezóně 1-0. A když o 8.min později se prosazuje M.Boubín ml. veedeme již 2-0. Chuť na kopačce mladíka Boubína se drží i o 4.min později a dělovkou dává na 3-0! Dravci jsou totálně na dně a pouze se hádají. Když jim "Kráťa" ješte v první polovině zraní jediného střídajícího hráče tak jako by to připomínalo naší situaci v předešlých zápasech. Tentokrát je situace jiná a po poločase vedeme 4-0! V druhé půli se zápas spíše akorát dohrával bez větších šancí na obou stranách. Každý z našeho týmu se chtěl prosadit a alepoň vstřelit branku. To se v 49.min podařilo  M. Jakešovi který odehrál výborné utkání a deset minut před koncem dává na 5-0. Skoro se ani nerozehrálo kdy Dravci opět fatálně chybovali a míče se zmocnil po kombinaci P.Savko který se svou levou nohou nedal brankáři nejmenší šanci a završuje výsledek na 6-0! Alespoň psychická situace kdy jsme získali první dva bodíky se určitě hodí. Bohužel se v tabulce nehneme nikam a musíme bojovat dále.

5.Kolo

Erko Kbely B 5-0 The Penguins 6:5B

Páté utkání a získání bodů by bylo už na čase. Bohužel proti nám stál asi nejkvalitnější soupeř celé skupiny... Opět se hrálo v Kbelích na jejich katastrofálním povrchu. Opět do Kbel dorazilo i dosti Kbelských "chytrystyckých" fanoušků který jsou nezapomenutelnou vložkou celého týmu. Prostě jedna velká katastrofa když si ve Kbelích hrají na ligu mistrů. Každopádně k zápasu. Od prvních minut byla jasně vidět převaha Kbel které si tvořili jednu šanci za druhou a bylo jenom opět otázkou času kdy inkasujeme. V 10. min už prohráváme a i přes obrovskou snahu všech na hřišti inkasujeme ještě 2X. Do šancí jsme se moc nedostávali a když už jsme se dostali tak ji zahodily. Ve druhé půli se Kbely zatáhli a výsledek spíše bránili ale náš tým neměl sílu s výsledkem cokoliv udělat a inkasujeme další 4 branky. Nutno říci že tento výsledek je pro náš tým až moc přísný kdy hlavně ve druhé půli jsme byli lepším týmem ale branky dával Erko. A tak se celková gólová smršť zastavuje na 7-0. To už je pro tým Penguins velice složitá situace s kterou půjde velice těžce něco udělat. Děkuji moc hlavně hráčům - "Carlos, Olmi st. a Olmi ml." který odvedli výborný výkon a nebýt jich tak tým Penguins odchází ze hřiště s dvouciferným přídělem... Po tomto utkání končí ve funkci vedoucího mužstva Milan Dvonč a nahrazuje ho F.Boubín který nyní tým povede.

4.Kolo

The Penguins 6:5B 0-4 Inter Ohradní

Do čtvrtého kola nám los přisoudil tým Inter Ohradní který jsme na podzim také porazili a to dokonce 6-0! Bohuže jarní situace Penguinů je velice špatná a z předchozích tří zápasů nemáme ani bod. A ani dnes to nevypadá na nějaký bodový zisk. Účast je bohužel bídná, forma žádná... Nutno říci že od začátku utkání jsme byli vyrovnaným týmem Interu ale bohužel nás nepodržel brankář Dvonč který dostává laciného góla v 8.min a prohráváme 0-1. Opět se pouštíme do útoku kde po kombinaci Jakeš-Dušek zakončuje Dušek bohužel jenom o kousek míjí branku. Nedaří se a do toho mají Penguins i smůlu na kopačkách když z dalšího útoku se k míči dostává M. Boubín ml. a nastřeluje břevno. Bohužel ale zákonitě přichází trest a Inter s přehledem proměňuje svou šanci a zvyšuje na 2-0. Tak snončila i první půle a bylo viděť že i když náš tým moc chce tak to nejde. Dostáváme zbytečné branky kdy do nezorganizované obrany lehce proniká Inter a skóruje. Celkový účet se opět zastavuje na 0-4 a již čtvrtý zapás je bez bodového zisku. Při pomyšlení že nás příští kolo čekají mladíci z Kbel tak na udržení 3.ligy to nejsou vůbec dobré vyhlídky.

3.Kolo

Botič FC 5-0 The Penguins 6:5B

Opět nás čeká velice slušný tým s kterým jsme na podzim v posledním zápase hrali o udržení. Naše bilance je opět stejná jedna výhra  a jedna prohra. Bohužel nastupujeme do zápasu bez možnosti střtídat a pro tak kvalitního soupeře je to velikánskou výhodou kdy se nás snaží uběhat. A když se Botiči podaří hnedka v 5.min skórovat je zle. Zápas se nám vůbec nevydařil a celkový výsledek se zastavil ještě na "přijatelných" 5-0! Nezývá nic jiného než na všem začít pracovat od začátku a podržet jeden druhého...

2.Kolo

The Penguins 6:5B 1-2 Kliďas FC

Do zápasu jsme nastupovali proti týmu kterého jsme až moc dobře  znali. S celkovým skóre jeden vyhraný a jeden prohraný zápas byla bilance vyrovnaná. Věděli jsme že s tímto týmem to nebude jednoduché alespoň s jejich urostlým útočníkem který vždy zařídil veškeré branky proti nám. Bohužel hned v úvodu zápasu jsme se dostali pod poměrně nepříjemný tlak hostů který vyústil v branku pro Kliďas. 13.min 0-1. Do půle jsme se do žádné větší šance nedostali a tak po púli prohráváme 0-1. Bohužel není na střídačcce máme také málo lidí a tak není možnost ani pravidelného střídaní... Hned v úvodu druhé půle inkasujeme na 0-2 a je zle. Teď už není co ztratit a tak vkládáme vše do útoku ale naše akce končí na brankáři Kliďasu kterýmu zápas velice vyšel. Naděje skytne v 44.min kdy svou šanci proměňuje D.Dušek a snižujeme na 1-2. Do konce zápasu je poměrně dost času ale tým Kliďasu nás k ničemu nepouští. A tak ztrácíme velice důležité body s Kliďasem a prohráváme 1-2.

1.Kolo

Notorkros FK 7-2 The Penguins 6:5B

V první půli náš tým měl alespoň jednoho na střídání, kdy jsme s kombinačním týmem Notorkrosu drželi krok. Bohužel Po cca 10min. přišla chybka našeho golmana Dvonče, který nešťastně podklouzl a strazil si míč do sítě. Když hnedka za cca 3 min. se v naší síťi třepetal míč podruhé bylo zle. Ovšem náš tým ještě s dostatkem sil se pustil do útoku a přineslo to i své ovoce, když před poločasem se po kombinaci Pixy a Duška prosadil práve druhý jmenovaný. Sníženo na 1-2. To jako by Notorkros nakoplo ke zvýšení obrátek a po nepřetržité salvě na naši kasu nastřelují břevno a v závěru první půle tyč. Výsledek 1-2 o poločase není pro nás až tak špatný bohužel nás opuští David, který musel odjet. A tak zůstáváme v pěti. Po chvíli kdy se po douhém balónu snaží dostat k míči Ševčík je držen a je nařízena penalta. Tu s přehledem proměňuje Pixa a je vyrovnáno! Bohužel do konce zápasu je ještě moc daleko a tým Notorkros nás zamknul na naší půli. Jenom s vypětím všech sil odvracíme jeden útok za druhým. Bohužel cca v 40min už se jedna akce Notorkros ujala a převrací skóre na svou stranu. Bylo jasné že náš tým nemá sílu něco udělat se zápasem a tak dostáváme další branky. Až se skóre zastavilo na 7-8 branek pro Notorkros. Naši hoši se nemají za co stydět všichni odvedli výkon na hranici svých možností, ale když se proti týmu jako je Notorkros nestřídá, tak se nedá očekávat slibný výsledek. Doufám, že to nikomu sezónu neznechutí a popereme se o první body v dalších zápasech! Prosím zbytek mužstva o včasné nahlášení účasti na zápasech alespoň formou sms! Ještě jednou díky Bočimu a Švandičovi!