QPC 0-2 The Penguins 6:5B

..........Koment se připravuje.............

2.Kolo

The Penguins 6:5B 1-1 Nova LFC

V druhém kole nastupujeme prosti nováčkovi soutěže, který poměrně dost posílil. V mrazivém večerním počasí dorazí do Běchovic i několik fans Penguins. Od začátku utkání je zápas dost vyrovnaný a plný soubojů. Na obou stranách je dost šancí, ale hlavně brankáře Novy nemůžeme prostřelit. Do větší šance se dostane i  Nova cca ve 14.min, která přečíslí naší obranu, ale poslední chvíli zasahuje Bříza odkopem. Po jednom z rychlých střídání se dostáváme do větší šance, kdy u koncovky číhá Míra, který bohužel neproměňuje. OP minutu později se ve slibné situaci ocitají Kepuč se Sávou, ale také bez úspěchu... Nova se před koncem poločasu zaměřuje hlavně na obranu a do útočení se pouští spíše sporadicky. Po rychlé kombinaci ve 29.min se do koncovky tlačí Krysa a se štěstím prostřeluje brankáře Novy, vedeme 1-0! Tímto výsledkem končí i první poločas. Do druhé půle nastupujeme s předpokladem neinkasovat. Ve druhé půli se v útočné formaci Novy objeví i bratr Honzy Suse, Martin. Tento tah samozřejme vnese do řad Novy velkou kvalitu. Nova vkládá veškeré síly do útoku, ale nedaří se jim vstřelit branku. Bohužel v 37.min špatně střídáme a na hřišti máme pouze jednoho obránce. Nova kombinuje po naší levé straně a i šťastnou nahrávkou dostane míč před odkrytou branku 1-1. Obdržené branka vnesla do našich řad mírnou nervozitu a Nova tlačí na pilu, obrana tentokrát odolává. Zápas se mírně přiostřuje a rozhodčí nezvládá "ukočírovat" hráče na obou stranách a rozdává karty jak na mariáši, kdy v podstatě není jasně viděť komu ji dává. Po jasném faulu na Kepuče ve vápně rozhodčí nechává "jakous takous" výhodu a potom zapíská. Nakonec je z toho přímý volný kop za vápnem... Zápas končí dělbou bodů. Zasloužená remíza pro obě strany. Opět naše mužstvo sahalo po plném bodovém zisku, ale nakonec je další bodík vítán.

Sestava - Fíla, Míra, Bříza,Kepuč, Krysa, Dave, Sáva, Tom

1.Kolo

The Penguins 6:5B 1-1 Inter Lotyšák

V úvodním kole jarní sezóny narážíme na tým, který dlouhá léta hrával 1.ligu!!! Od prvních minut Lotyšák tlačí na jejich polovinu a dobýváme branku. Jedna šance mýjí druhou, bohužel bez gólového přičinění... Lotyšák hrozí z brejků, ale většina končí mimo brankovou konstrukci. V první půli nastřeluje břevno Dave, do velké šance se dostává i Sáva, ale skvěle chytající brankář Lotyšáku vše likviduje. Cca v 20.min po rychlé rozehrávce Naší obrany se míč dostává k Savičovi, který předává Kepučovi a ten prostřeluje brankáře Lotyšáku 1-0! Lotyšák najednou zvyšuje obrátky a tlačí se do koncovky. Po jedné z jejich akcí se míče zmocňuje Čechy předává Dolymu, ale ten ve slibné šanci mine. Lotyšák má obratem šanci, kdy přečíslí Naší obranu a do odkryté branky pohodlně promění útočník Lotyšáku svou šanci 1-1! Tak i poločas končí. Je vidět, že Lotyšák nečekal takovou aktivitu Našeho mužstva a byl rád, že si může odpočinout. Bohužel ve druhé půli dochází síly i Našemu mužstvu a slvěle bránící Lotyšák vše odkopává. Z druhé půle stojí za zmínění situace cca v 50.min, kdy je jasně ve vápně faulován Náš útočník i Lotyšák přestává hrát a rozhodčí píská pozdě. Nakonec nesmyslně vytáhne trestný kop mimo vápnu a Náš tým ani nezakončuje a vrací míč. Ke konci utkání se do vyložených šancí dostanou i šikovní útočníci Lotyšáku, ale naštěstí pro Nás nepromění. Zápas, kde mohlo padnout z Naší strany klidně i 5-6 branek končí dělbou bodů. Na rozjezd sezóny je bodové ohodnocení povzbuzující... :))